AP Brychczy 2005 – Wicher Kobyłka

W sobotnie popołudnie rozegraliśmy w Kobyłce mecz 2 kolejki. Pierwotnie miał się on odbyć dzień później na stadionie przy Kołowej, ale został przełożony i rozegrany na stadionie Wichru.
Mecz rozpoczął się od znakomitej akcji gospodarzy. Janek Kawecki obronił strzał przeciwnika i szybko wznowił grę dalekim wyrzutem do Michała Kusego, który mimo asysty dwóch przeciwników wyszedł sam na sam z bramkarzem i wyszliśmy na prowadzenie. Pierwsza kwarta była dość wyrównana, jedna i druga drużyna stwarzała sobie sytuacje do strzelenia gola .Niestety drużyna z Kobyłki w zamieszaniu pod naszą bramką zdołała wyrównać. W drugiej kwarcie drużyna przeciwników zaczęła delikatnie przeważać, bardzo dobrze spisywał się Eryk Świderski przerywał wszystkie ataki przeciwników, którzy mieli trudności dostać się bliżej naszej bramki. W jednej z akcji jeden z naszych zawodników przerwał akcje przeciwników faulem , odległość była duża ale zawodnik drużyny przeciwnej wykonał rzut wolny bezpośrednio strzałem na bramkę piłka wpadła pod samą poprzeczkę i wyszli na prowadzenie. Nasi zawodnicy nie załamali się walczyli ambitnie próbując wyrównać rezultat spotkania i udało się po akcji prawym skrzydłem i dośrodkowaniu Michał Kusy doprowadził do wyrównania strzelając drugą bramkę, W trzeciej i czwartej kwarcie drużyna Wicher Kobyłka już dominowała na boisku zawodnicy naszej akademii opadli z sił, mnożyły się indywidualne błędy , nasi zawodnicy nie nadążali za przeciwnikiem, który łatwo przedostawał się pod naszą bramką, wychodząc dwoma zawodnikami sam na sam z naszym bramkarzem , efektem takie gry były kolejne stracone bramki w tym jednej samobójczej . Mecz zakończył się naszą porażką 2-6 .

– Chłopcy zebrali kolejne cenne doświadczenie co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Widać było większe ogranie przeciwnika, który skrupulatnie wykorzystał każdy nasz błąd. Na słowo uznania zasługują bramkarze Kawecki i Misiun oraz Eryk Świderski i Michał Kusy. Czekamy aż pozostali zaczną grać na miarę swoich możliwości, szansa na rehabilitację już w następnej kolejce.

AP Brychczy – Wicher Kobyłka  2:6

Bramki: Kusy x2

Skład – Kawecki ( Misiun) – Podwysocki, Świderski, Getka, Goławski, Budziszewski, Wojda, Stosio J, Stosio P, Kusy, Saski, Pyrek, Witeńko