Marcovia Marki – AP Brychczy 2008

W sobotni poranek rozegraliśmy przedostatni mecz sezonu. Tym razem podejmowaliśmy w gościach zespół Marcovii. Początek meczu był wyrównany, gospodarze byli bardzo zmotywowani, walczyli o każdą piłkę i skutecznie utrudniali nam grę. Pierwsza kwarta to nasze prowadzenie 3-1, ale mecz był zacięty. W drugiej części wzięliśmy już jednak sprawy w swoje ręce i szybko odskoczyliśmy rywalom na kilka trafień. Zaczęliśmy grać skutecznie i pewnie w obronie, w ofensywie zaś z rozmachem i pomysłem. Kolejne kwarty to już nasza całkowita dominacja. Zawodnicy z Marek podłamali się, a nasi młodzi piłkarze skrzętnie to wykorzystali, raz po raz umieszczając piłkę w siatce. Na uwagę zasługują piękne trafienia Nikodema Natana i Krystiana Ignacaka którzy po swoich uderzeniach „zdjęli pajęczynę z bramki”. Pochwalić należy również Bartka Czarkowskiego, który zdobył bramkę głową i piętą co rzadko można zaobserwować w rozgrywkach tak młodych zawodników. Podsumowując był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Oprócz pierwszej kwarty, w której mieliśmy trochę kłopotów, graliśmy na niezłym poziomie. Wygrywaliśmy zdecydowaną większość pojedynków 1×1 zarówno w ataku jak i obronie, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji i zagraliśmy przy tym bardzo skutecznie.
Zwycięstwo te dedykujemy naszemu kapitanowi Krzysiowi Hajkiewiczowi, który doznał kontuzji i nie może zagrać w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu. Z całą pewnością jego zastępca Grześ Bagrowski udźwignął ciężar kapitańskiej opaski i razem z całą drużyną rozegrał naprawdę dobry mecz. Krzysiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do gry.

Marcovia Marki – AP Brychczy  2:22

Bramki : Kowalski x6 , Ignacak x5, Goławski x3 , Natan x2, Sawicz x2, Czarkowski x2 , Bagrowski, gol samobójczy

Skład : Błocki –  Goławski, Czarkowski, Bagrowski, Ignacak, Kowalski, Natan, Sawicz, Gajewski