Delta Warszawa – AP Brychczy 2008

  • przez

W niedzielny poranek rozegraliśmy kolejny ligowy mecz. Tym razem w zimny październikowy dzień udaliśmy się na stadion Delty Warszawa.
Na początku spotkania przeprowadziliśmy kilka niezłych akcji i stworzyliśmy sobie 3 sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali. Niestety żadnej z nich nie wykorzystaliśmy. Przeciwnicy dużo grali długą piłką i po jednej z takich akcji tracimy bramkę. Od początku meczu graliśmy słabo w obronie. W prostych sytuacjach traciliśmy piłkę, gubiliśmy krycie, kilkukrotnie mijaliśmy się z piłką. Kolejną bramkę tracimy po rzucie rożnym. Druga połowa zaczyna się od naszej przewagi znowu stwarzamy sytuacje, lecz nie potrafimy zamienić ich na bramkę. W obronie gramy jednak dalej niefrasobliwie, nerwowo. Bramkę kontaktową na 2-1 zdobywa Nikodem Natan i wydaje się, że pójdziemy za ciosem. Nasze akcje w ataku są jednak zbyt niedokładne, rozgrywane zbyt wolno, a w sytuacjach podbramkowych zachowujemy zbyt mało zimnej krwi. Niestety zamiast wyrównania tracimy dwie kolejne bramki i musimy uznać wyższość przeciwników.
Trzeba przyznać, że był to zdecydowanie słabszy mecz w naszym wykonaniu. Oprócz nieskuteczności kulała gra obronna, lecz nie dotyczy to samych obrońców, ale całego zespołu. Często byliśmy spoźnieni, zbyt daleko od przeciwnika, popełniliśmy dużo prostych błędów. Nasze wykończenie akcji, których stworzyliśmy naprawdę sporo również pozostawia wiele do życzenia.
Jesteśmy jednak na etapie wczesnej nauki i błędy są wkalkulowane. Ważne żeby wyciągnąć wnioski i w kolejnym spotkaniu zagrać zdecydowanie lepiej. Okazja do tego już za tydzień !

Delta Warszawa – AP Brychczy 4:1
Bramki:
2:1 Nikodem Natan

Skład: Błocki – Ignacak, Bagrowski, Goławski, Natan, Hajkiewicz, Kowalski, Hryniewicki, Walawko, Gajewski, Czarkowski