AP Brychczy 2008

W niedzielę rozegraliśmy ostatni mecz ligi zimowej FCB Escola.  Przed tym spotkaniem byliśmy na pierwszym miejscu w tabeli i wiedzieliśmy, że zwycięstwem możemy przypieczętować triumf w tych zimowych rozgrywkach.

Naszym rywalem drużyna Atp Warszawa, która dzięki zwycięstwu mogła znaleźć się na podium. Było to ciężkie spotkanie, mecz walki, od samego początku bardzo zacięty toczony w dobrym tempie. Mieliśmy w tym spotkaniu sporo dobrych sytuacji do zdobycia bramki, ale bardzo dobrze interweniował bramkarz rywali. Byliśmy skoncentrowani, graliśmy pewnie w obronie i cierpliwie szukaliśmy swoich okazji w ataku. Ostatecznie mecz wygrywamy 4-2 i chwilę po ostatnim gwizdku możemy się cieszyć z 1 miejsca w lidze, co jest dla nas niewątpliwie dużym osiągnięciem.

AP Brychczy – ATP Warszawa  4:2
Bramki: Hajkiewicz x2, Sawicz, Czarkowski

Skład: Błocki – Ignacak, Czarkowski, Hajkiewicz, Kowalski, Bagrowski, Sawicz, Hryniewicki

Podsumowując zimową ligę trzeba podkreślić, że jest to super sprawa dla naszej Akademii, że byliśmy w stanie rywalizować na wysokim poziomie z dużymi klubami, które mogą wybierać z kilkudziesięciu dzieci z danego rocznika. Nasza kadra jest dość wąska, znamy swoje braki, ale mimo to byliśmy w stanie zaprezentować się z naprawdę dobrej strony, rozgrywając mecze pełne emocji, zaangażowania, determinacji. Nie zabrakło oczywiście świetnych akcji, zakończonych pięknymi bramkami czy doskonałymi paradami bramkarzy. Nasz bilans to 6 zwycięstw i jeden remis. Co warto podkreślić straciliśmy najmniej bramek w całych rozgrywkach a strzeliliśmy tylko 3 bramki mniej niż Escola. Pamiętać przy tym należy że liga była naprawdę mocna, mierzyliśmy się z większością drużyn z pierwszej ligi lub prezentujących podobny poziom. Same mecze były dość specyficzne. Małe boiska, gra 5+1, musieliśmy szybko operować piłką, szybko podejmować decyzje i zwracać szczególną uwagę na aspekty techniczne. Mam nadzieję, że granie w tej formule zaprocentuje na większych boiskach i umiejętność operowania piłką będzie na co raz wyższym poziomie. Podczas wręczania pucharów i medali jeszcze jeden miły akcent związany z naszą drużyną, jak się okazało nasz kapitan Krzyś Hajkiewicz został królem strzelców zimowej ligi, za co zarówno jemu jak i asystentom przy wszystkich Krzysia bramkach serdecznie gratulujemy. Jako trener jestem dumny z chłopaków, ale pamiętajmy że zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę i musi to nas zmotywować do jeszcze lepszej pracy na treningach, do zrobienia kolejnego kroku naprzód w naszej futbolowej przygodzie. Brawa dla całej drużyny !!!

W zimowej lidze wystąpili:
Błocki, Ignacak, Czarkowski, Goławski, Hajkiewicz, Hryniewicki,Bagrowski Kowalski, Walawko, Natan, Gajewski, Sawicz