AP Brychczy 08

W ostatni weekend rozegraliśmy dwa spotkania. Pierwsze to zaległe spotkanie z Escolą , a zarazem ostatni mecz rundy I ligi orlików. Drugie to pierwsza kolejka zimowej ligi RS Sport, gdzie zmierzyliśmy się z Sempem Ursynów.

Escola Varsovia – AP Brychczy  3:1
Bramka: Cybulski

Skład: Błocki – Ignacak, Czarkowski, Sikorski, Hajkiewicz, Cybulski, Kowalski, Bagrowski, Sawicz, Szymczyk, Wach

Pierwsza kwarta to wyrównany mecz, z sytuacjami po obu stronach, niestety to my tracimy bramkę i schodzimy na przerwę przegrywając. Druga część to nasza słabsza postawa, graliśmy zbyt daleko od przeciwnika, popełnialiśmy też proste błędy w wyprowadzeniu piłki. Gospodarze z zimną krwią wykorzystali nasze błędy i po połowie meczu przegrywamy 0:3. Nie poddajemy się jednak i trzecia kwarta to nasza znacznie lepsza gra. Zdobywamy bramkę po rzucie rożnym, którą ładnym strzałem głową strzela Wiktor Cybulski. Chwilę później w bardzo podobnej sytuacji Wiktor znowu oddawał strzał głową, ale tym razem piłka minimalnie minęła słupek. Czwarta kwarta to nasza dobra, ambitna gra i gonienie wyniku. Staraliśmy się do samego końca odwrócić losy meczu, mieliśmy swoje okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Z tak mocnym przeciwnikiem jak Escola jeśli chce się myśleć o korzystnym wyniku trzeba z większą precyzją i spokojemy podchodzić do stwarzanych sytuacji podbramkowych.
Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Cieszę się, że mimo trudnego momentu w grze, przegrywając do przerwy 0:3, potrafiliśmy się podnieść strzelić bramkę i dalej toczyć wyrównany bój. Brawo dla drużyny za grę do końca, walczyliśmy o kolejne bramki do ostatniej sekundy spotkania.  Tym razem się nie udało, ale pokazaliśmy charakter.
Na koniec ligi zajmujemy wysokie drugie miejsce. Brawo drużyna !!!

AP Brychczy – Semp Ursynów  4:0
Bramki: Kowalski, Cybulski, Hajkiewicz, Górzyński

Skład: Błocki – Cybulski, Czarkowski, Sikorski, Hajkiewicz, Bagrowski,Kowalski, Sawicz, Górzyński, Gajewski, Szymczyk, Wach

W niedzielę rozegraliśmy pierwszy mecz ligi zimowej RS Sport przy ulicy Białowieskiej. Mecz trwał 2×25 minut. Było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu, mieliśmy masę okazji do zdobycia bramek, ale tak jak dzień wcześniej szwankowała skuteczność. W tym meczu mieliśmy jednak na tyle dużo sytuacji, że 4 razy trafiamy do bramki przeciwnika. Momentami nasza gra była bardzo dobra, wymienialiśmy wiele podań, często zmienialiśmy stronę gry, potrafiliśmy kilka razy również przyspieszyć grę zagraniem z pierwszej piłki. Cieszy fakt, że potrafiliśmy wykorzystać wielkość boiska i mądrze ustawiać się na nim. Na pochwałę zasługuje również gra obronna całego zespołu, co cieszy zagraliśmy na zero z tyłu. Niektórzy zawodnicy mieli okazję zagrać na nie co innych pozycjach niż zazwyczaj, ale temu mają też służyć rozgrywki ligi zimowej. Bierzemy się do dalszej pracy, za tydzień kolejne mecze lig zimowych.