AP Brychczy 09

AP Brychczy 5:2 Polonia Warszawa

Skład: Piotr Gwardys, Michał Liwartowski, Oskar Budzyński, Borys Sopiński, Sebastian Kowalski, Jaromir Szeląg, Marek Pochmurski, Marcin Kołdyka, Kacper Walocha, Szymon Wójtowicz.
Bramki: 2x Sebastian Kowalski, Michał Liwartowski, Piotr Gwardys, Marcin Kołdyka.
Asysty: Sebastian Kowalski, Jaromir Szeląg, Michał Liwartowski.

W niedzielę 7.01 po długiej świątecznej przerwie wróciliśmy do rywalizacji na Soccer Arenie. Naszym pierwszym przeciwnikiem w 2018 roku była drużyna Polonii Warszawa. Spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod nasze dyktando, kontrolowaliśmy przebieg meczu niestety stwarzane sytuacje nie przynosiły nam bramek. Potrafiliśmy grać kombinacyjnie ale jeżeli trzeba było chłopaki nie bali się wchodzić w pojedynki jeden na jeden. Nasza dobra gra została nagrodzona, przed przerwą strzeliliśmy dwie bramki, autorami których byli grający bardzo dobre zawody w pierwszej części spotkania Michał Liwartowski oraz Piotr Gwardys. Druga część rywalizacji rozpoczęła się dla nas wyśmienicie nie minęło kilka minut, a dubletem podpisał się Sebastian Kowalski. Po tych dwóch bramkach nastąpiło rozprężenie w naszej grze. Błędy indywidualne, nieprzemyślane decyzje i zbyt duża nonszalancja spowodowały utratę dwóch bramki. Udało nam się jednak zażegnać ten chwilowy kryzys i wrócić do gry z pierwszej połowy. Ostatnim akcentem spotkania była bramka zdobyta przez Marcina Kołdykę, ustalająca wynik spotkania na 5:2 dla naszej Akademii. Z perspektywy całego spotkania mieliśmy kilka bardzo dobrych momentów ale niestety przydarzyły nam się również chwile słabszej gry. Musimy ciężko pracować aby tych słabszych momentów było jak najmniej. Na wyróżnienie zasługuje Sebastian Kowalski, który swoją dobrą grą, skutecznością oraz zaangażowaniem poprowadził nas do zwycięstwa.