AP Brychczy 10/11

AP Brychczy – Talent Targówek 8:6
bramki: Filip-4, Piotrek-2, Dawid, Aleks
Skład: Filip Hołowiński, Piotrek Januszko, Szymon Wójcik, Marcel Ładowski, Olek Szulecki, Maks Jankowski, Dawid Król
Ależ to był mecz! Ciężkie warunki pod balonem na pewno nie sprzyjały chłopakom, a dodatkowo na początku tracimy dwie bramki. Chłopcy jednak nie zamierzali się poddawać i od tego momentu do przerwy rządziła tylko jedna drużyna – nasza 🙂
Bardzo wydatnie przyczynił się do tego na pewno gracz meczu czyli Filip, który po świetnych akcjach szybko zdobył hat-tricka i wyprowadził nas na prowadzenie. Dwie bramki dorzucił Piotrek, a jedną Aleks i do przerwy pewnie prowadziliśmy 6-2. Podobnie jak pierwsza tak i druga połowa nie zaczęła się dla nas ciekawie bo w ciągu dwóch minut straciliśmy aż trzy bramki i Talent złapał kontakt. Potem mecz się wyrównał, niebezpieczne akcje na przemian sunęły na obydwie bramki. Na gola Dawida Talent odpowiedział również trafieniem, ale wtedy pięknym uderzeniem wszystko wyjaśnił ten, od którego wszystko się zaczęło czyli kapitan Filip. Na pochwałę zasługują na pewno wszyscy zawodnicy, zostawili na boisku naprawdę sporo serca bo mecz był naprawdę ciężki. Wyróżnić chciałbym jeszcze Szymka, który świetnie spisywał się na środku obrony. Po meczu zasłużona radość, aż miło było popatrzeć
!

AP Brychczy II – FDA Wieliszew 2:5
bramki: Marcel i Antek Ciszewski
skład: Marcel Ładowski, Julek Liwartowski, Szymon Machulski, Antek Ciszewski, Antek Tetwejer, Arnold Nowakowski
W okrojonym składzie chłopcy zagrali swój drugi mecz w rozgrywkach Soccer League. Mecz był bardzo wyrównany i obydwie drużyny miały wiele sytuacji bramkowych. Po trzech kwartach prowadziliśmy 2-1 po bramkach Marcela (piękna akcja i asysta Arnolda) oraz Antka Ciszewskiego, który popisał się wspaniałą akcją indywidualną. W bramce dwoił się i troił Szymon Machulski, ale niestety w ostatniej części meczu rywale strzelali w same okienka i nie miał on zbyt wiele szans na obronę. Brak większej liczby rezerwowych na pewno również wpłynął na dyspozycję chłopców w ostatniej kwarcie, widać było, że są mocno zmęczeni, ale mimo to dzielnie walczyli. Ogólnie mecz na plus, udało się strzelić bramki, stworzyć kilka naprawdę fajnych akcji zespołowych oraz indywidualnych. Oby tak dalej, cierpliwie do przodu.

Ursynów Cup 03.03.2018 r.
Skład: Filip Hołowiński, Piotr Januszko, Aleks Kaźmierczak, Marcel Ładowski, Julek Liwartowski, Dawid Król, Olek Szulecki, Maks Jankowski
bramka: Filip
Po porannych rozgrywkach ligowych, po południu wzięliśmy udział w Turnieju URSYNÓW CUP. Mimo braku dwóch podstawowych zawodników nasza drużyna radziła sobie bardzo dobrze. W grupie gładko wygraliśmy dwa pierwsze mecze i zapewniliśmy sobie udział w półfinałach. Dominowaliśmy również w ostatnim meczu jednak w końcówce rywale zdołali wykorzystać nasze błędy i urwać nam punkt. Mimo to z 7 punktami wyszliśmy z grupy na pierwszym miejscu i o finał graliśmy z drugą drużyną KS Ursynów. Tutaj poradziliśmy sobie już bezbłędnie i wywalczyliśmy miejsce w wielkim finale, w którym przyszło nam zmierzyć się z najlepszą drużyną drugiej grupy – Deltą Warszawa.
Niestety, na początku zjadły nas nieco nerwy, chłopcy pierwszy raz byli w finale i troszkę się tym faktem zestresowali. Nie graliśmy tego co potrafimy, a nasze proste błędy wykorzystywali rywal, którzy objęli dość szybko trzybramkowe prowadzenie. Później nasi nieco się przebudzili, zdecydowanie częściej atakowaliśmy, Filip zdobył bramkę dającą nadzieję na więcej, ale świetnie spisywał się bramkarz rywali, który nie dał się już później pokonać. Ofensywna gra poskutkowała jeszcze kolejnymi kontrami Delty i wysoką porażką. Jednak podsumowując – to był bardzo udany turniej, bardzo ładna gra zespołowa oraz indywidualna, srebrny medal to też spore osiągnięcie, stres związany z finałem na pewno też będzie wielkim doświadczeniem. Tak jak tłumaczyłem chłopcom, to pewnie nie ostatni przegrany finał, trzeba otrzeć łzy, pogratulować przeciwnikom, wytrwale trenować, a następnym razem dać z siebie jeszcze więcej.
Na pocieszenie został nam okazały Puchar za II miejsce oraz indywidualna nagroda dla Piotrka Januszki – Króla Strzelców Turnieju. Gratulacje dla wszystkich naszych piłkarzy!