AP Brychczy 08

W ostatnich dniach rozegraliśmy dwa spotkania. Mecz 5 kolejki z Deltą Warszawa , oraz przełożone spotkanie z 2 kolejki z FFA.

Delta Warszawa – AP Brychczy  1:4
Bramki: Hajkiewicz, Kowalski, Czarkowski, Bagrowski

Skład: Błocki – Ignacak, Czarkowski, Sikorski, Hajkiewicz, Bagrowski, Kowalski, Wach, Cybulski, Hryniewicki

Komentarz trenera: Był to dosyć trudny mecz, szczególnie pierwsze pół godziny kiedy to przeciwnik był cofnięty i było mało miejsca na tworzenie sytuacji bramkowych. Mieliśmy przewagę, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, ale nie wykorzystaliśmy swoich szans i zostaliśmy skontrowani przez gospodarzy. Gol dla Delty nie wpłynął na nasze poczynania, graliśmy dalej konsekwentnie, cierpliwie, doprowadziliśmy do remisu. Im dalej w mecz, na boisku robiło się co raz więcej miejsca i mieliśmy co raz więcej szans do zdobycia goli, bardzo dobrze dysponowany był jednak bramkarz Delty. U nas pod bramką w zasadzie jednak nie odnotowaliśmy większego zagrożenia. Ozdobą meczu była nasza bramka zdobyta po rzucie rożnym. Po mięciutkiej wrzutce Krzysia , pięknym strzałem głową pod poprzeczkę popisał się Bartek Czarkowski. Podsumowując nie był to łatwy mecz, ale odniesione zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone. Przy solidnie grającej całej drużynie chciałbym wyróżnić indywidualnie Krzysia Hajkiewicza, który ciągnął naszą grę w ofensywie i był moim zdaniem tego dnia najlepszym zawodnikiem na boisku.

AP Brychczy – FFA 7:2
Bramki : Kowalski x2, Cybulski x2, Sikorski x2, Ignacak

Skład: Błocki – Ignacak, Wach, Sikorski, Hryniewicki, Hajkiewicz, Kowalski, Szymczyk, Cybulski, Sawicz

Komentarz trenera: Do meczu z FFA przystąpiliśmy bez dwóch zawodników, którzy najczęściej grają na środku obrony, a którzy wyjechali na zieloną szkołę . Musieliśmy przez to troszkę pomieszać w składzie, nie miało to jednak większego wpływu na losy meczu. Zagraliśmy solidne spotkanie, często zmieniając stronę gry, będąc dłużej przy piłce i stwarzając więcej sytuacji do zdobycia bramki. Popełniliśmy również kilka błędów wynikających ze złego ustawienia się na boisku i musimy nad tym pracować by wyeliminować tego typu sytuacje. Dziś chciałbym kilka zdań poświęcić na zawodników będących zazwyczaj troszkę w cieniu. Zarówno Wiktor Cybulski i Tadek Hryniewicki zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie. Pokazali część tego co prezentują na treningach i mam nadzieję że będzie to początek lepszej gry również w meczach. Chłopaki na zajęciach niejednokrotnie pokazywali że drzemie w nich duży potencjał, natomiast jak przychodziło do zawodów to czegoś brakowało. Z FFA zagrali naprawdę dobrze i wierzę że z czasem pokażą pełnię swoich możliwości. Patryk Wach, Franek Szymczyk i Julek Sawicz również zagrali solidne zawody, które mam nadzieję spowodują jeszcze cięższą pracę na treningach i stały rozwój poprzez regularną grę.