AP Brychczy 2009

Za nami półmetek rywalizacji w ligach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Czas na krótkie podsumowanie wszystkiego co wydarzyło się w ostatnich 5 kolejkach.

Be a Star Football Academy III 2:11 AP Brychczy

Skład: Oskar Budzyński, Piotr Gwardys, Jaromir Szeląg, Marek Pochmurski, Artur Woltyński, Marcin Kołdyka, Michał Liwartowski.

Bramki: 4x Piotr Gwardys, 3x Artur Woltyński, 2x Marcin Kołdyka, 1x Marek Pochmurski, Jaromir Szeląg.

Asysty: 2x Michał Liwartowski, 1x Piotr Gwardys, Marek Pochmurski.

Pierwsze ligowe spotkanie rozegraliśmy z trzecią drużyną Be a Star Football Academy, od samego początku to my w tym spotkaniu narzuciliśmy swoje warunki. Pierwsza kwarta była w naszym wykonaniu perfekcyjna, uważna gra w obronie i skuteczna w ataku pozwoliły wyjść na pięciobramkowe prowadzenie. W drugiej części spotkania spuściliśmy z tonu, nasze akcje nie były już takie skuteczne, rywal coraz częściej dochodził do sytuacji bramkowych, w naszych szeregach pojawiła się dekoncentracja i lekkomyślność. Trzecia kwarta była kulminacją wszystkiego co było złe tego dnia. Mieliśmy olbrzymie problemy z opuszczeniem własnej połowy, w tej części meczu to drużyna gospodarzy prowadziła grę co zaowocowało strzeleniem dwóch bramek. Czwarta część meczu łudząco przypominała pierwszą kwartę, wróciliśmy do skutecznej gry w obronie i odważnych ataków na bramkę gospodarzy. Wspaniałe zawody rozgrywał Marcin Kołdyka, który pokazał jak wiele może dać drużynie swoim dryblingiem i boiskową inteligencją.

Polonez II Warszawa 4:2 AP Brychczy II

Skład: Kacper Walocha, Sebastian Kowalski, Milan Barton, Borys Sopiński, Oskar Bogucki, Antonio Gewandian, Szymon Wójtowicz, Mateusz Skiba.

Bramki: 2x Sebastian Kowalski.

Pierwsze spotkanie w rozgrywkach MZPN-u nasza druga drużyna rozegrała na warszawskim Bródnie, naszym rywalem był Polonez Warszawa. Początek spotkania był niezwykle wyrównany, żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zdecydowanej przewagi. Rywalizacja toczyła się w środku boiska, mało strzałów, niewiele sytuacji podbramkowych, to wszystko cechowało pierwszą kwartę. Druga część spotkania rozpoczęła się od trzęsienia ziemi, po naszym błędzie drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie. Na naszą odpowiedź nie musieliśmy zbyt długo czekać, bo indywidualnych akcja dwie bramki zdobył Sebastian Kowalski. Na półmetku spotkania prowadziliśmy 2:1. Niestety te dwie bramki, były jedynymi które zdobyliśmy tego dnia. W ostatnich dwóch kwartach, wpadliśmy w niemoc strzelecką, prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuację, niestety doskonale dysponowany bramkarz bronił każdy nasz strzał. Gospodarze natomiast wychodzili z groźnymi kontrami, po których strzelili trzy bramki. Na wyróżnienie zasługuje Sebastian Kowalski, który swoim zaangażowaniem i wolą walki dawał dobry przykład kolegom.

AP Brychczy 4:3 KS L.A.S.

Skład: Oskar Budzyński, Piotr Gwardys, Artur Woltyński, Michał Liwartowski, Marcin Kołdyka, Sebastian Kowalski, Filip Hołowiński (2010), Krzysztof Chmielewski (2010).

Bramki: 3x Filip Hołowiński, 1x Artur Woltyński.

Asysty: 2x Marcin Kołdyka, 1x Oskar Budzyński, Artur Woltyński.

Po obiecującym początku sezonu przyszło nam rozegrać pierwsze domowe spotkanie na doskonale nam znanym obiekcie przy ulicy Starego Doktora 1 naszym przeciwnikiem była drużyna KS L.A.S. Początek spotkania tym razem nie należał do nas. Drużyna gości od samego początku ruszyła na nas wysokim pressingiem, mieliśmy problemy z utrzymaniem się przy piłce, a co za tym idzie z budowaniem akcji ofensywnych. Przebudzenie nastąpiło w drugiej kwarcie, w polu karnym faulowany był Marcin Kołdyka, który wcześniej popisał się znakomitą akcją indywidualną. Karnego na gola zamienił Artur Woltyński, zdobyta bramka dodała nam skrzydeł szybko strzeliliśmy jeszcze dwie bramki, których autorem był Filip Hołowiński. Na półmetku rywalizacji prowadziliśmy 3:1. Wydawało się, że mamy spotkanie pod kontrolą, nic bardziej mylnego trzecia część spotkania różniła się całkowicie od drugiej, niestety wróciły błędy z pierwszej kwarty. Efektem naszej słabej gry był dwie bramki, które doprowadziły do remisu. Ostatni część zawodów była niezwykle emocjonująca, akcje z jednej i drugiej strony, aż w końcu przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść po bramce Filipa Hołowińskiego, który tym samym skompletował hat-tricka. Na wyróżnienie zasługuje Filip Hołowiński, który swoją walecznością i skutecznością, poprowadził drużynę do zwycięstwa.

AP Brychczy II 1:10 APJD Sport

Skład: Jaromir Szeląg, Borys Sopiński, Kacper Walocha, Oskar Bogucki, Wojciech Parys, Milan Barton, Antonio Gewandian, Tadeusz Zawadzki, Bartek Grzeszczak.

Bramki: 1x Jaromir Szeląg.

Spotkanie z APJD było dla naszych młodych zawodników niezwykle bolesnym doświadczeniem. Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu spraw, pierwsza kwarta nie przyniosła goli, graliśmy jak równy z równym, stwarzaliśmy okazję bramkowe, potrafiliśmy być agresywni w obronie. W drugiej kwarcie worek z bramkami otworzyła drużyna gości, na co potrafiliśmy jeszcze odpowiedzieć. Na półmetku rywalizacji przegrywaliśmy 1:2. Na nasze nieszczęście trzecia i czwarta kwarta to nasza bardzo słaba gra, pozwalaliśmy przeciwnikom na zbyt wiele. Cieszą nas pierwsze dwie kwarty, w których nawiązaliśmy walkę z liderem naszej grupy, dają one nadzieję przed następnymi meczami.

Dolcan II Ząbki 1:8 AP Brychczy

Skład: Oskar Budzyński, Michał Liwartowski, Artur Woltyński, Piotr Gwardys, Filip Hołowiński, Sebastian Kowalski, Julian Liwartowski.

Bramki: 2x Julian Liwartowski, Filip Hołowiński, Artur Woltyński, 1x Piotr Gwardys, Sebastian Kowalski.

Asysty: 2x Piotr Gwardys, Michał Liwartowski, 1x Artur Woltyński, Julian Liwartowski.

Spotkanie w Ząbkach rozpoczęliśmy z wysokiego „C”, prowadziliśmy grę na połowie przeciwnika, graliśmy wysokim pressingiem, stwarzaliśmy groźne sytuację do zdobycia bramki aż w końcu dopięliśmy swego. Bramkę zdobył najmłodszy na boisku Julian Liwartowski po doskonałej asyście Piotra Gwardysa. Niestety strzelona bramka wprowadziła rozluźnienie w nasze szeregi, bo indywidualnym błędzie straciliśmy bramkę. Nie schodziliśmy jednak na przerwę z wynikiem remisowym, ponieważ w ostatnich minutach bramkę zdobył Sebastian Kowalski. Druga część rywalizacji wyglądała bardzo podobnie do pierwszej dobrze operowaliśmy piłką i strzelaliśmy następne bramki. Na półmetku spotkania prowadziliśmy 4:1. Trzecią kwartę rozpoczęliśmy bardzo chaotycznie, nie wykorzystaliśmy karnego, w nasze szeregi wkradła się niedokładność, dekoncentracja, na nasze szczęście w porę wróciliśmy do gry z pierwszej połowy meczu, zdobyliśmy dwie bramki i do czwartej kwarty przystępowaliśmy z pięciobramkowym prowadzeniem. Ostania cześć spotkania to pełna kontrola nad przebiegiem wydarzeń boiskowych oraz dążenie do zdobywania kolejnych bramek. Na wyróżnienie zasługuje Julian Liwartowski, który mimo różnicy wieku potrafił utrzymać się przy piłce, oraz Artur Woltyński, który wielokrotnie w tym spotkaniu bardzo mądrze rozgrywał piłkę.

SKS Grom 6:1 AP Brychczy II

Skład: Oskar Bogucki, Marek Pochmurski, Milan Barton, Kacper Walocha, Mateusz Skiba, Antonio Gewandian.

Bramki: 1x Oskar Bogucki

Mecz na warszawskim Targówku rozpoczęliśmy od festiwalu błędów, pierwsze cztery bramki które straciliśmy tego dnia to prezenty dane przeciwnikowi ale takie sytuację zdarzały się, zdarzają i muszą się zdarzać żebyśmy mogli uczyć się na swoich błędach. Nikt nie odmówi nam waleczności, zaangażowania, chłopaki dawali z siebie wszystko od pierwszej do ostatniej minuty. Determinacja przyniosła efekty w ostatnich dwóch kwartach, w których byliśmy w stanie odgryzać się drużynie gospodarzy. Jedyną bramkę tego dnia dla naszej drużyny zdobył Oskar Bogucki. Walka i chęć zwycięstwa to jednak nie wszystko, ważne są również umiejętności, a te były tego dnia po stronie Gromu. Na wyróżnienie zasługują Marek Pochmurski i Kacper Walocha, którzy nawet na moment nie stracili wiary w końcowy sukces.

AP Brychczy 5:3 UKS 141

Skład: Oskar Budzyński, Artur Woltyński, Jaromir Szeląg, Marcin Kołdyka, Marek Pochmurski, Michał Liwartowski, Borys Sopiński, Wojciech Parys, Bartek Grzeszczak.

Bramki: 2x Michał Liwartowski, Piotr Gwardys, 1x Marek Pochmurski.

Asysty: 1x Jaromir Szeląg, Artur Woltyński, Wojciech Parys.

Ostanie spotkanie przed rundą rewanżową, z racji wycofania się drużyny GKP Targówek, rozegraliśmy z UKS-em 141. Pierwsza kwarta w naszym wykonaniu była bardzo dobra, po raz kolejny w tym sezonie mieliśmy kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Szybko strzeliliśmy bramkę, której autorem był Michał Liwartowski, na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Nasza reakcja była znakomita, szybkie dwie bramki dały nam prowadzenie 3:1 na koniec pierwszej części rywalizacji. Druga kwarta była niezwykle wyrównana, spotkanie toczyło się w środku boiska, sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, przez co nie zobaczyliśmy żadnej bramki. W trzeciej kwarcie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie, jedyną różnicą była większa determinacja z naszej strony w poczynaniach ofensywnych co poskutkowało zdobyciem przez Michał Liwartowskiego bramki na 4:1. Ostatnia część poniedziałkowych zawodów była naszą najsłabszą tego dnia, rozluźnienie, masa przestojów w naszej grze, spowodowały, że przeciwnik złapał z nami kontakt, na nasze szczęście indywidualną akcją popisał się Piotr Gwardys. Na wyróżnienie zasługują Michał Liwartowski oraz Piotr Gwardys, którzy swoją mądrą i przebojową grą dali przykład kolegom.

AP Brychczy II 7:5 Agape Białołęka

Skład: Marcel Ładowski (2010), Sebastian Kowalski, Kacper Walocha, Mateusz Skiba, Tadeusz Zawadzki, Milan Barton, Antonio Gewandian, Szymon Wójcik (2010), Krzysztof  Chmielewski (2010), Olek Szulecki (2011).

Bramki: 4x Krzysztof Chmielewski, 1x Sebastian Kowalski, Kacper Walocha, Olek Szulecki.

Asysty: 1x Sebastian Kowalski, Marcel Ładowski, Olek Szulecki, Krzysztof Chmielewski.

Wzmocnieni zawodnikami z rocznika 2010 przystąpiliśmy do spotkania z drużyną z Białołęki, od pierwszego gwizdka to my próbowaliśmy narzucić swój styl gry, próby rozgrywania akcji skrzydłami, na których szaleli Kacper Walocha i przede wszystkim Krzysztof Chmielewski, przyniosły efekt w postaci dwóch bramek zdobytych przez „wypożyczonego” z młodszego rocznika Krzysia. Druga kwarta podobnie jak w meczu pierwszej drużyny z UKS-em 141 nie przyniosła żadnego trafienia. Trzecia część rywalizacji to nasza bardzo słaba gra, powtarzające się błędy pozwoliły naszym rywalom doprowadzić do remisu. W naszej grze coraz bardziej martwią przestoje w które wpadają nasi młodzi zawodnicy, taka sytuacja miała również miejsce tego dnia. Po raz kolejny pozwalamy naszym rywalom na zbyt wiele w ofensywie, brak agresywności w odbiorze, pasywność, nad tym musimy pracować aby w przyszłości takie sytuacje jak w trzeciej kwarcie nie miały miejsca. Przed czwartą częścią spotkania wynik brzmiał 4:4. Kilka słów mobilizacji w przerwie zdecydowanie podziałały na naszych młodych adeptów futbolu, wróciła skuteczność, agresywność, ostatnią kwartę wygrywamy 3:1 i całe spotkanie 7:5. Jest to nasza pierwsza victoria w tym sezonie. Na wyróżnienie zasługuje Krzysztof Chmielewski, który rozegrał znakomite zawody.

KS Łomianki 4:2 AP Brychczy II

Skład: Kacper Walocha, Marcin Kołdyka, Jaromir Szeląg, Antonio Gewandian,Szymon Wójtowicz, Bartek Grzeszczak.

Bramki: 1x Marcin Kołdyka, Bartek Grzeszczak.

Asysty: 1x Jaromir Szeląg, Marcin Kołdyka.

Ostatnie spotkanie przed rundą rewanżową przyszło nam rozegrać w dalekich Łomiankach. Początek spotkania po raz kolejny w tym sezonie nie należał do nas, w pierwszych dwóch kwartach pozwalaliśmy na zbyt wiele drużynie gospodarzy, które skrzętnie to wykorzystała i zdobyła trzybramkowe prowadzenie na półmetku rywalizacji. Obudzenie ze snu w naszych szeregach nastąpiło w trzeciej kwarcie, znakomite rajdy przeprowadzał prawą stroną Marcin Kołdyka, niewiele odstępował od niego co było bardzo pozytywnym zaskoczeniem Bartek Grzeszczak. Ich doskonała gra pozwoliła nam złapać kontakt z przeciwnikiem. Niestety w czwartej kwarcie byliśmy bardzo nieskuteczni, dwa razy nie trafiliśmy do pustej bramki, nasi rywale wyprowadzili jedną kontrę, czym spuścili z nas powietrze. Na wyróżnienie zasługuje Bartek Grzeszczak, który swoją grą oczarował.