AP Brychczy 11

„Turniej dla Odważnych”

W sobotę 17 listopada ruszyliśmy na pierwszy w tym sezonie turniej halowy, naszym celem był Józefów i „Turnieju dla Odważnych” organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Żagle. Rywalizację w grupie rozpoczęliśmy nie najlepiej, dużo niepewności, chaos w naszych poczynianiach, tak wyglądała nasza gra w pierwszym spotkaniu. Zwycięstwo, które udało się odnieść w tym meczu, dało naszym młodym piłkarzom bardzo dużo pewności siebie. Wysokie i pewne zwycięstwa w dwóch następnych meczach grupowych to pochodne pracy którą wykonaliśmy w pierwszym spotkaniu, odwaga i zaangażowanie z jakim tego dnia grali nasi młodzi adepci futbolu napawała optymizmem przed następną fazą turnieju. Dwa następne mecze były tylko potwierdzeniem naszej bardzo dobrej gry w ataku i obronie, a finał do którego dotarliśmy był naszą popisową partią, skuteczne odbiory, odwaga w grze jeden na jeden, wszystko to dało nam zwycięstwo w ostatnim spotkaniu turnieju 3:0. Cała drużyna zasługuje na słowa pochwały za wielką pracę w czasie sobotniej rywalizacji ale szczególne słowa uznania należą się Dawidowi Królowi, który z dziewięcioma bramkami został królem strzelców turnieju.

AP Brychczy 9:3 AP Wilki

Skład: Dawid Król, Patryk Staniak, Aleksander Karbowski, Jan Cacko, Szymon Urbański, Wiktor Książek, Wojtek Grodzicki, Mikołaj Sieczka, Olek Jędrzejuk.

Bramki: 5x Dawid Król, 1x Aleksander Karbowski, Patryk Staniak, Jan Cacko, Wiktor Książek.

Dzień po emocjonującym turnieju udaliśmy się na Soccer Arenę aby rozegrać pierwszą kolejkę ligi zimowej, naszym przeciwnikiem była drużyną AP Wilki. Po raz kolejny bardzo wolno „wchodzimy” w mecz, pozwalamy drużynie Wilków na swobodne rozgrywanie piłki na naszej połowie, mamy bardzo duże problemy z przeniesieniem ciężaru gry na połowę przeciwnika, wszystko zmienia się w drugiej kwarcie, nasza przewaga zarysowuje się coraz wyraźniej, nasze akcje są przemyślane i skuteczne, odwaga z jaką wchodzimy w pojedynki 1 na 1 jest zdumiewająca. Nasza skuteczną i rozważną grę kontynuujemy również w trzeciej kwarcie niedzielnej rywalizacji. Rozprężenie dopada nas dopiero na początku czwartej kwarty ale i z tym potrafimy sobie poradzić wygrywając całe spotkanie i tym samym kończąc ten bardzo udany weekend.