Zwycięstwo na inaugurację rocznik 2008

W sobotni poranek 2 kwietnia rozegraliśmy pierwszy oficjalny mecz ligowy w historii naszej Akademii. Przeciwnikiem była drużyna Młodych Orłów Halinów. Nasze zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone, zakończyło się niecodziennym wynikiem 30-0. Nasi zawodnicy rozpoczęli to spotkanie od zdecydowanych ataków i już po paru minutach prowadzili kilkoma bramkami. Dużo ciekawych akcji zarówno indywidualnych jak i zespołowych – to mogliśmy oglądać przez całe spotkanie w naszym wykonaniu. Wynik jak zwykle w takich potyczkach jest sprawą drugorzędną. Najważniejszy jest rozwój i postępy chłopaków. Widać było, że nasz przeciwnik dopiero zaczyna przygodę z piłką 7-osobową i na pewno z każdą kolejką będzie radził sobie co raz lepiej.

DSC_0036

– Prosiłem chłopców aby nie urządzali sobie wyścigu o to kto zdobędzie więcej bramek, tylko by budowali akcje od obrony tak jak tego się uczymy na treningach i jak robiliśmy to do tej pory w sparingach i turniejach. Co cieszy moje prośby zostały wysłuchane, zawodnicy starali się grać piłką wymieniać podania, nie pchaliśmy się z każdą akcją do przodu, a w sytuacjach 2 na 1 z bramkarzem mogliśmy zobaczyć podania do pustej bramki. Nie brakowało również akcji indywidualnych, do których nasi młodzi piłkarze są mocno zachęcani oraz pięknych strzałów z dystansu. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje cała drużyna. Udanie zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe, ale zapominamy już o tym meczu i przygotowujemy się do następnej potyczki. Już za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 przy ulicy Kołowej rozegramy kolejne ligowe spotkanie, tym razem z drużyną Delty Warszawa. Gorąco zapraszamy kibiców na nasz mecz.

Młode Orły Halinów – AP Brychczy   0:30

Bramki:
Hajkiewicz x10
Natan x4
Kowalski x4
Bagrowski x3
Budziszewski  x3
Goławski  x2
Czarkowski
Gajewski
Gol samobójczy x2

Skład : Błocki – Goławski, Ignacak, Czarkowski, Hajkiewicz, Bagrowski, Hryniewicki, Natan, Kowalski, Budziszewski, Gajewski, Poborczyk

Galeria zdjęć z meczu