Liga Brychczy dla roczników 2005 – 2007

Gaucho

Za nami pierwsza kolejka ligi. Ze względu na absencję kilku graczy, większość drużyn wystąpiła w dość eksperymentalnych składach. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu pięciu spotkań. Tylko jedno z nich zakończyło się wynikiem rozstrzygniętym. Pozostałe cztery to remisy. Świadczy to o tym, że rywalizacja była bardzo zacięta i nikt nie odpuszczał.

W pierwszym mecz zagrali FC Pulpety z ” dwójkami. Po podbramkowej akcji Olek Kąpicki strzelił na 1 : 0 dla FC Pulpetów. Drużyna ” dwójek” długo nie mogła wyrównać. Stało się to dopiero w ostatnich chwilach meczu. Damian Pikulski odebrał piłkę obrońcy i po samotnym rajdzie wyrównał. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Drugi mecz, między FC Czapki, a ” czwórkami”  zaczął się od zdecydowanych ataków ” Czapek. Dzięki zespołowej akcji i doskonałym ustawieniu Kuby Kurmanowskiego, po strzale tego ostatniego Czapki prowadziły. Po stracie gola ” czwórki” przebudziły się i ruszyły do odrabiania strat. Udało się to dzięki pięknemu uderzeniu Marcela Woźnego, który wolejem zza linii pola karnego zaskoczył bramkarza. W tym meczu także padł wynik 1:1.

Trzeci mecz to jedyne tego popołudnia spotkanie gdzie wyłoniliśmy wygranych i przegranych. Drużyna ” piątek” została zdeklasowana przez FC Pulpety. Początek meczu nie na to nie wskazywał. Co prawda ” Pulety” dość szybo objęły prowadzenie po akcji Franka Saskiego, ale zaraz wyrównał Szon. Po chwili ponownie Franek po cudownym przyjęciu i uderzeniu nie do obrony, ponownie wyprowadził FC Pulpety na prowadzenie. Drużyna ” piątek ” odpowiedziała strzałem Mateusza Kalki, który przechytrzył obrońców i wyrównał. Wtedy do pracy wziął się Kacper Kalka, który zmiażdżył rywali strzelając dla ” Pulpetów” trzy gole. Na koniec, już na dobitkę szóstego gola dla ” Pulpetów ” strzelił Olek Kąpicki i ” Pulpety”  w glorii zwycięstwa schodzili z boiska. Wynik 6:2 dla FC Pulpetów.

W czwartym meczu obejrzeliśmy ponownie bardzo zacięty i bardzo wyrównany pojedynek. Drużyna ” dwójek” zmierzyła się z FC Czapki. Mecz obfitował w wiele ciekawych akcji raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Na prowadzenie wyszli gracze FC Czapek po dwójkowej akcji gościnnie grającego Łukasza i strzale Piotra Stosio. Dwójki nie zamierzały się poddać. Jak zwykle z dużą walecznością i zaangażowaniem podszedł do meczu Damian Pikulski. Dzięki wsparciu całego zespołu Damian wyrównał i także ten mecz zakończył się remisem. Wynik 1:1.

Ostatni mecz to spotkanie ” czwórek” i „piątek”. Piątki po blamażu w meczu z Pulpetami bardzo chcieli się zrewanżować. Szczególnie bojową postawą odznaczał się Szon. Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków ” piątek”. Dwukrotnie po strzałach Szona, „piątki” wychodziły na prowadzenie. Jednak ” czwórki” nie chciały oddać meczu bez walki i raz Michał Kusy, a potem Marcel Woźny doprowadzili do remisu. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już strzelić gola. Mecz zakończył się wynikiem 2: 2.

NASTĘPNA KOLEJKA ROZGRYWEK: 5 maja na Bartniczej. Zbiórka od 18.30.

GRACZ KOLEJKI: Kacper Kalka
AKCJA KOLEJKI: ( dwie akcje) – Franek Saski ( drugi gol w meczu z ” piątkami”) i Marcel Woźny ( gol w meczu w FC Czapki)

KLASYFIKACJA STRZELCÓW:
1. Kacper Kalka, Szon – 3
2. Franek Saski, Marcel Woźny, Damian Pikulski, Olek Kąpicki – 2
3. Kuba Kurmanowski, Mateusz Kalka, Piotr Stosio – 1
4. Michał Kusy ( gol strzelony na wypożyczeniu) – 1

TABELA:( mecze, punkty, wygrane, remisy, przegrane, stosunek bramek)

1. FC Pulpety 2  4 – 1 – 1 – 0 – 7:3
2. Czwórki    2  2 – 0 – 2 – 0 – 3:3
3. Dwójki     2  2 – 0 – 2 – 0 – 2:2
3. FC Czapki  2  2 – 0 – 2 – 2 – 2:2
4. Piątki     2  1 – 0 – 1 – 1 – 4:8