Liga Brychczy I kolejka

Za nami pierwsza kolejka nowej edycji Ligi Brychczy. Rozegraliśmy sześć spotkań. Kilka z nich miało emocjonujący przebieg. Nieco gorzej było z poziomem gry i zaangażowaniem zawodników. Myślę, że powodem tego, jest jesienny start ligi i w każdej kolejnej kolejce poziom i zaangażowanie będzie wzrastać.

W pierwszym meczu zagrały FC Lamusy z FC Durszlakami. FC Lamusy zagrały bez etatowego bramkarza. Widać to było od początku. Durszlaki dość szybko zdobyły przewagę po dwóch ładnych akacjach Daniela. Kolejne gole dołożył jeszcze Mateusz i Robert. Pod koniec meczu Szymon, którego zabrakło między słupkami lekko się zrehabilitował i strzelił honorowego gola. Wynik 5:1 dla Durszlaków.

Drugi mecz, między drużynami C i D. Od początku swój styl gry narzucili gracze drużyny D. Dość szybko objęli prowadzenie dzięki bramce Bartka, który cały mecz, a nawet całą kolejkę naszej Ligi zagrał na bardzo dobrym poziomie.

Dobry mecz zagrał także Filip który dwukrotnie podwyższał wynik. Wynik końcowy: 3:0 dla D

Trzeci mecz. Bardzo wyrównane i zacięte zawody. Drużyna FC Lamusów podrażniona fatalnym startem w pierwszym meczu bardzo postawiła się drużynie C. W FC Lamusach na całym boisku szalał Mikołaj O. Grał w obronie, wyprowadzał akcje i wielokrotnie kończył te akcje strzałem. W drużynie C wyróżniał się Patryk W, który umiejętnie przerywał akcje Lamusów i sam strzelił trzy bramki. Jeszcze na minutę przed końcowym gwizdkiem utrzymywał się wynik remisowy, jednak doskonała akcja Józka spowodowała, że drużyna C wygrała.

Wynik 4:3 dla C

W czwartym meczu zagrały drużyny, które w swoich pierwszych spotkaniach wygrały. Durszlaki i drużyna D. Co prawda po wyniku tego nie widać, ale mecz był niezwykle wyrównany. Obie drużyny stwarzały sporo sytuacji podbramkowych. W drużynie Durszlaków doskonałą tego dnia formę strzelecką potwierdzili Mateusz i Daniel. W drużynie D błyszczał Bartek, ale to było trochę za mało tego dnia na Durszlaków. Wynik: 4:1 dla Durszlaków.

Piąty mecz, to zawody bez historii. Zagrały drużyny Lamusów i D.  Podłamana drużyna FC Lamusów prawdopodobnie ” została w szatni” i nie wyszła na boisko. Mecz ten to strzelecki festiwal drużyny D. Wynik: 9:0 dla D.

Ostatni tego wieczora mecz to przysłowiowa wisienka na torcie. Wspaniałe i zacięte widowisko gdzie spotkały się drużyny FC Durszlaków i drużyna C. Co tam się działo! Po jednej stronie doskonały mecz rozegrali Bartek i Mateusz przy dużym wsparciu Maksa G, Roberta i wypożyczonego Tristana. Po drugiej przełamał się Szon które wspierali pozostali gracze. Obie drużyny zagrały bardzo dobrze w obronie. To, że wpadło aż osiem bramek świadczy też o tym, że wraz z upływem czasu rosła dyspozycja strzelecka napastników. Te 12 minut gry upłynęła bardzo szybko. Szkoda, styl i poziom meczu rósł wraz z upływem czasu. Oby więcej takich meczy! Wynik remisowy: 4:4.

Tabela:

FC Durszlaki 9 pkt, bramki: 13:6

Drużyna D 6 pkt, bramki: 13:4

Drużyna C 6 pkt, bramki: 8:10

FC Lamusy 0 pkt, bramki: 4:18

Strzelcy :

Drużyna FC Lamusy

Szymon 2

Mikołaj O 1

Patryk J 1

Drużyna FC Durszlaki

Daniel 3

Robert 1

Mateusz 6

Drużyna C

Patryk W 3

Szon 3

Józek 2

Drużyna D

Bartek 5

Filip 4

Mikołaj B 2

Kacper 1

Olek 1