AP Brychczy 08 4-2 Escola Varsovia

We wtorek na naszym obiekcie rozegraliśmy zaległe spotkanie z 4 kolejki, a mierzyliśmy się w nim z drużyną Escoli. Mecz zgromadził dużo kibiców, więc nie zostało nam nic innego jak zaprezentować się z jak najlepszej strony.
Od samego początku mecz był zacięty, toczył się w dobrym tempie i obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli goście. Nie podłamało nas to jednak i jeszcze w pierwszej kwarcie do wyrównania doprowadził zaskakującym strzałem z rzutu wolnego Krzyś Hajkiewicz. Mieliśmy swój pomysł na to spotkanie, chcieliśmy atakować wysokim pressingiem rywali i po odzyskaniu piłki zawiązywać szybkie ataki. Muszę pochwalić swoich zawodników za ten element, ponieważ wychodziło nam to naprawdę nieźle.
W drugiej połowie jeden z naszych zawodników jest faulowany tuż przed samym polem karnym. Sędzia wskazuje na rzut wolny, do piłki podchodzi ponownie Krzyś Hajkiewicz i uderza tak, że bezradny bramkarz musi wyjmować piłkę z siatki. Po tym golu nabieramy animuszu idziemy za ciosem, chcemy zdobyć kolejną bramkę i udaje nam się to. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Filip Goławski. W tej części meczu Escola zagrażała głównie po stałych fragmentach gry i po jednej z takich prób zdobywają bramkę kontaktową. Na gola rywali, szybko jednak odpowiadamy i po chwili w zamieszaniu pod bramką Tadeusz Hryniewicki zdobywa głową gola na 4-2. Do końca spotkania nic już się nie zmienia, ostatecznie wygrywamy to spotkanie i wskakujemy na fotel lidera.
Za ten mecz pochwały należą się całej drużynie. Zostawiliśmy na boisku mnóstwo zdrowia, graliśmy z ogromnym serduchem, zaangażowaniem i determinacją. Byliśmy drużyną i to pozwoliło nam na odniesienie zwycięstwa. Graliśmy bardzo dobrze w obronie, twardo i nieustępliwie. Kiedy nie dawaliśmy rady to świetnie w bramce spisywał się Antek Błocki. W ataku również mieliśmy sporo okazji do podwyższenia wyniku, ale w sytuacjach sam na sam nie byliśmy w stanie pokonać bramkarza gości. Brawo drużyna ! Zabieramy się do dalszej pracy i z pokorą podchodzimy do dalszej części sezonu.

AP Brychczy – Escola Varsovia  4:2

1:1 Hajkiewicz ( rzut wolny)
2:1 Hajkiewicz ( rzut wolny)
3:1 Goławski  (as. Hajkiewicz)
4:1 Hryniewicki (b.a)

Skład: Błocki – Bagrowski, Czarkowski, Goławski, Hajkiewicz, Hryniewicki, Kowalski, Ignacak, Sawicz, Górzyński