AP Brychczy 08 API Zakopane

W czwartek 25 maja udaliśmy się na 3-dniowy ogólnopolski turniej Api Cup do Zakopanego. Był to pierwszy takiego typu, wyjazdowy turniej dla naszej drużyny. W rozgrywkach brało udział 16 drużyn podzielonych na 2 grupy. Po 4 najlepsze ekipy kwalifikowały się do Ligi mistrzów, natomiast reszta drużyn do Ligi Europy, gdzie rozgrywane był kolejne mecze.

Turniej rozpoczął się w piątek. Rano udaliśmy się na spacer na Krupówki, a o 13 zagraliśmy pierwszy mecz. Piątek kończymy z 4 zwycięstwami w 4 meczach i bilansem bramkowym 24:0. Widzieliśmy jednak, że dużo trudniejsze zadanie czeka nas następnego dnia. I mieliśmy rację. Już w pierwszym sobotnim spotkaniu mierzymy się z późniejszym triumfatorem rozgrywek Varsovią. Przegrywamy ten mecz 2-0. Kolejnym rywalem był zespół AP Jasło. Prowadziliśmy dwukrotnie i dwukrotnie po prostych błędach indywidualnych traciliśmy gole. Nie podłamało nas to jednak i w następnym meczu z Górnikiem Łęczna po dobrym spotkaniu odnotowujemy pewne zwycięstwo. Pierwszą fazę turnieju kończymy na 2 miejscu w grupie i awansujemy do ” Ligi Mistrzów ” .

W fazie mistrzowskiej rozpoczynamy od meczu z AP Sanok. Po bardzo zaciętym, wyrównanym spotkaniu z małą ilością sytuacji pada bezbramkowy remis. Na zakończenie dnia, kiedy słońce co raz mocniej dawało się we znaki, rozegraliśmy również bardzo zacięty i emocjonujący mecz z ekipą Motoru Lublin. Tym razem to my wychodzimy z tej potyczki zwycięsko i pokonujemy Lublinian 1:0. Po wyczerpującym pełnym emocji dniu, udajemy się na Termy Gorący Potok, gdzie możemy się zregenerować przed ostatnim dniem turnieju. W niedzielę od samego rana było bardzo gorąco i słonecznie. Na ten dzień zaplanowane były ostatnie dwa mecze tych rozgrywek. Zaczynamy od meczu z Olympic Wrocław, który na koniec plasuje się na 2 miejscu. Zagraliśmy dobre zawody, niestety zabrakło czasu na odrabianie strat i minimalnie przegrywamy 2-3. Przed ostatnią grą ze Stalą Mielec wiedzieliśmy że zwycięstwo zapewni nam 4 miejsce w turnieju. Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobry mecz, stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji, ale niestety szwankowała skuteczność. Niewykorzystane szanse się zemściły, przeciwnik 2 razy zaatakował na naszą bramkę i zdobył 2 gole. Ostatecznie mecz kończy się remisem 2-2 a my plasujemy się na zakończenie turnieju na 5 miejscu na 16 drużyn.

Jestem bardzo zadowolony z chłopców i naszego występu. Myślę, że zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie, w fazie mistrzowskiej spotkaliśmy się z naprawdę wymagającymi rywalami i graliśmy z nimi jak równy z równym. Był to pierwszy tego typu wyjazd dla naszej drużyny. Widać było pod koniec rozgrywek, że chłopaki mają już swoje w nogach i odczuwają trudy turnieju. Była to jednak na pewno bardzo dobra nauka oraz świetna forma integracji. Organizacja turnieju była na naprawdę wysokim poziomie, warunki do gry  również. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, jestem pewny że zaprocentuje to w przyszłości. Dziękuję chłopakom za zaangażowanie, determinacje w dążeniu do co raz lepszej gry. Musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i skupić się na tym co wychodziło nam bardzo dobrze. Słowa podziękowania należą się również rodzicom za gorący doping. Pracujemy dalej, na pewno takie turnieje pozwolą nam jeszcze bardziej rozwijać swoje umiejętności.

Grupa A:

AP Brychczy – ATM Żywiec 3:0  ( Kowalski x2, Bagrowski )
AP Brychczy – Stal Mielec   5:0  ( Goławski x2, Hajkiewicz, Gajewski , Kowalski)
AP Brychczy – APN Knurów 8:0 ( Kowalski x3, Gajewski, Górzyński, Goławski, Hajkiewicz, Hryniewicki )
AP Brychczy – Bukowina Zawrat 8:0 ( Kowalski x2, Ignacak x2, Hryniewicki, Górzyński, Czarkowski, Goławski )
AP Brychczy – Varsovia 0:2
AP Brychczy – AP Jasło  2:2 ( Kowalski, Ignacak )
AP Brychczy – Górnik Łęczna 3:0 ( Kowalski, Sawicz, Goławski )

Liga Mistrzów:

AP Brychczy – AP Sanok 0:0
AP Brychczy – Motor Lublin 1:0 ( Hajkiewicz)
AP Brychczy – Olympic Wrocław 2:3 ( Kowalski, Hajkiewicz)
AP Brychczy – Stal II Mielec 2:2 ( Czarkowski, Górzyński )

Skład: Błocki – Czarkowski, Ignacak, Goławski, Hajkiewicz, Bagrowski, Hryniwicki, Kowalski, Górzyński, Gajewski, Sawicz