AP Brychczy 08

W weekend 15-17 grudnia udaliśmy się na trzydniowy turniej RS Sport do Nadrzecza. Od piątku do niedzieli rywalizowaliśmy z 7 innymi zespołami w formule każdy z każdym. Mecze trwały po 30 min, więc czekało nas bardzo dużo gry.

W piątek po przyjedzie rozpakowaliśmy się i poszliśmy na obiad. O 18 odbyło się rozpoczęcie turnieju, a o 19 czekał nas pierwszy mecz z Motorem Lublin, który wygrywamy pewnie i w dobrym stylu.
W sobotę kolejne 4 spotkania , kolejno z Górnikiem Łęczna, BKS II Lublin, Akademią Piłkarską Stalowa Wola i Energią Kozienice. Jesteśmy przez cały dzień dobrze dysponowani, rozgrywamy dobre mecze, w każdym strzelając wiele bramek i stwarzając sobie bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Nasz bilans po dwóch dniach to komplet zwycięstw, podobnie jak drużyna BKS I Lublin. Wobec takiej sytuacji czekał na nas w niedzielę mecz, który można nazwać finałem, ponieważ stawką spotkania zwycięstwo w całym turnieju. Spotkanie z BKSem było emocjonujące i zacięte. Po bramce z rzutu wolnego tracimy gola na 0-1. Nie podłamało nas to , dążyliśmy do odrobienia strat i udało nam się to kilka minut później. Chwilę po tym jak doprowadzamy do remisu, mamy rzut rożny i po dobrym dośrodkowaniu Krzysia Hajkiewicza piekną bramkę głową zdobywa Olek Kowalski. Mimo sytuacji z obu stron, wynik nie ulega zmianie, wygrywamy ten mecz i tym samym całe rozgrywki RS Sport. Na zakończenie czekał na nas jeszcze mecz z Białymi Orłami, który również kończy się naszym triumfem.

AP Brychczy – Motor Lublin  4:1
( Cybulski x2, Hajkiewicz, Czarkowski )

AP Brychczy – Górnik Łęczna 3:0
( Kowalski x2, Hajkiewicz )

AP Brychczy – BKS II Lublin  5:0
( Hajkiewicz x2, Szymczyk, Hryniewicki, Kowalski )

AP Brychczy – AP Stalowa Wola  6:1
( Kowalski x2, Hajkiewicz, Cybulski, Sikorski, gol samobójczy )

AP Brychczy – Energia Kozienice 6:0
( Sikorski x2, Kowalski x2, Hajkiewicz, Sawicz )

AP Brychczy – BKS I Lublin 2:1
( Kowalski x2)

AP Brychczy – Białe Orły 3:0
( Hajkiewicz , Sawicz, Ignacak )

Skład: Błocki – Ignacak, Czarkowski, Sikorski, Hajkiewicz, Bagrowski, Kowalski, Hryniewicki, Cybulski, Wach, Szymczyk, Górzyński, Sawicz

Komentarz trenera:
Bardzo dobrze zakończyliśmy dla nas ten udany rok 2017. Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo, w przekroju całego turnieju byliśmy najlepszym zespołem i z kompletem 7 wygranych meczy stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Cieszy również indywidualne wyróżnienie Olka Kowalskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem rozgrywek. W moim odczuciu powinniśmy mieć jeszcze jedno indywidualne wyróżnienie, ponieważ nasz bramkarz Antek Błocki był zdecydowanie najlepszym z pośród wszystkich zawodników występujących na tym turnieju na tej pozycji i w 3 dniach zmagań wpuścił tylko 3 bramki. Co do samych rozgrywek to z punktu widzenia szkoleniowego był to bardzo pożyteczny wyjazd. Mecze były długie trwały 30 min, dzięki czemu nie było w nich przypadku, który często ma miejsce rozgrywając mecze 10 czy 12 minutowe. Jestem zadowolony ze stylu gry jaki prezentowaliśmy w Nadrzeczu. Budowanie gry, szukanie linii podania, gra z klepki, akcje kombinacyjne, piękne strzały z dystansu, ale też bramki po szybkim ataku, czy rzutach rożnych, to wszystko mogliśmy zobaczyć podczas tych 3 dni. Cała drużyna zasłużyła na ogromne brawa za postawę, zaangażowanie i dobrą grę. Chciałbym też dokonać małych wyróżnień indywidualnych. Każdy z zawodników ma zawieszoną poprzeczkę na innym poziomie, dlatego chciałem wyróżnić dwie osoby które mocno zaplusowały podczas tego wyjazdu. Pierwszą z nich jest Tadek Hryniewicki, który co raz lepiej rozumie czego od niego oczekuję na boisku. Tadzio grał mądrze, bardzo dobrze rozgrywał piłkę, często grał na 2-3 kontakty, nie przetrzymywał zbyt długo piłki, potrafił posłać świetne podanie prostopadłe, a w grze defensywnej był skuteczny i nieustępliwy. Drugą osobą, którą chcę pochwalić jest Julek Sawicz. I nie jest to wyróżnienie tylko za te 3 dni, ale ogólnie za ostatni miesiąc w jego wykonaniu. Julek mimo swoich słabszych warunków fizycznych, zawsze stara się dać drużynie jak najwięcej, gra bardzo mądrze i jest bardzo skuteczny pod bramką rywali. Potrafi dobrze spożytkować swój czas spędzony na boisku i dokłada swoją cegiełkę do dobrych występów całej ekipy. Jeszcze raz zaznaczę, cała ekipa zasłużyła na duże brawa, jestem z Was dumny. Teraz czeka nas przerwa świąteczno-noworoczna , a po niej z pełna parą zabieramy się do dalszej pracy. Rok 2017 był w naszym wykonaniu bardzo udany, zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę występami w rozgrywkach ligowych i na wielu turniejach. Nie możemy jednak spoczywać na laurach, to dopiero początek naszej piłkarskiej drogi i z każdym dniem chcemy być co raz lepsi !!

Chciałem również podziękować organizatorom i całej obsłudze turnieju, za stworzenie dobrych warunków do gry oraz szczególnie spikerowi Panu Lucjanowi Kupczakowi, za świetne prowadzenie rozgrywek.