AP Brychczy 2008 – Delta Warszawa

 

We wtorek rozegraliśmy kolejny ligowy mecz. Było to spotkanie 2 kolejki, przełożone z soboty, a naszym przeciwnikiem był zespół Delty Warszawa. Od razu na wstępie należy dodać, że było to bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko.
Dobrze weszliśmy w mecz, początek spotkania to nasza zdecydowana przewaga i bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Rozgrywaliśmy naprawdę dobre spotkanie, nasze akcje były płynne, na pełnej szybkości , atakowaliśmy dużą liczbą zawodników a do tego oddawaliśmy dużo strzałów na bramkę. Wynik spotkania otworzył sprytnym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego Krzyś Hajkiewicz. Nasza nieskuteczność oraz świetna dyspozycja bramkarza gości powoduje, że na przerwę schodzimy z wynikiem 1-0. Na drugą kwartę wyszliśmy z zamiarem kontynuowania dobrej gry i tak było, jednakże rywale również zaczęli atakować i stwarzać sobie sytuacje. Po jednej z akcji tracimy bramkę na 1-1. Działa to jednak mobilizująco na chłopaków. Na skrzydłach szaleją Krycha i Filip, a całą obroną dyryguje Grześ. Po jednej z akcji kombinacyjnych Krzysia i Kowala ten drugi jest faulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Do rzutu karnego podchodzi Krzyś Hajkiewicz i pewnym strzałem wyprowadza nas na prowadzenie. Po zmianie stron obraz gry nie ulega zmianie, jest to naprawdę dobry, szybki mecz, na boisku nie brakuje walki i zaangażowania, a poparte jest to ciekawymi akcjami. Ponownie dajemy się dogonić  i ponownie odskakujemy przeciwnikom. Tym razem po rzucie rożnym wykonywanym przez Krystiana Ignacaka  piłkę głową do bramki kieruje Olek Kowalski. Ostatnia kwarta to kontynuacja tego bardzo emocjonującego spotkania. Cios za cios. Najpierw gola na 3-3 zdobywa Delta, po strzale z dalekiej odległości piłka wpada za kołnierz grającego dobre zawody Antka Błockiego. Nie pozostajemy jednak dłużni . Po ciekawej akcji uderzamy na bramkę, świetnie interweniuje bramkarz gości, ale do odbitej piłki dopada Kowal i ustala wynik na 4-3 dla nas.

Był to jeden z naszych najlepszych meczy. Chłopcy zostawili na boisku mnóstwo zdrowia i zaangażowania. Graliśmy z sercem i z wiarą w zwycięstwo. Poparliśmy to bardzo dobrą grą, stworzyliśmy dużą liczbę sytuacji podbramkowych i gdyby nie świetna gra bramkarza Delty mogli byśmy cieszyć się z bardziej okazałego zwycięstwa. Graliśmy szybko, z rozmachem, mieliśmy pomysł na budowanie akcji i wygrywaliśmy dużo pojedynków 1×1. Niech ta pierwsza kwarta, w której ręce same składały się do oklasków będzie dla nas motywacją do jeszcze lepszej gry. Bierzemy się za trening, już w niedzielę kolejny mecz. Brawo chłopaki !!

AP Brychczy – Delta Warszawa 4:3

Bramki:
1:0  Hajkiewicz ( b.a)
2:1  Hajkiewicz (b.a)
3:2  Kowalski ( as. Ignacak )
4:3  Kowalski ( b.a)

Skład: Błocki – Ignacak, Bagrowski, Goławski, Hajkiewicz, Natan, Kowalski, Hryniewicki, Walawko, Czarkowski, Sawicz