AP Brychczy 2008

W sobotę spotkaliśmy się pod balonem na Ursynowie. Naszym przeciwnikiem TOF Bóbr Tłuszcz. Sam początek spotkania to groźna sytuacja dla gości. Po rzucie wolnym dla przeciwników świetnie interweniował nasz bramkarz Antek Błocki i na długo była to jego jedyna okazja do pokazania swoich umiejętności. Po tym stałym fragmencie przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy mecz już do samego końca. W każdym aspekcie nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi, staraliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, zmieniać stronę gry, atakować wieloma zawodnikami. Stworzyliśmy dużo okazji bramkowych i wiele z nich wykorzystywaliśmy. Były ładne akcje zespołowe, ale i bardzo ładne akcje indywidualne czy groźne strzały z dystansu. Strzeliliśmy również bramki po rzutach rożnych co nie zdarza nam się często. Mecz zakończył się naszym wysokim zwycięstwem, a indywidualnie chciałem wyróżnić Julka Sawicza, który rozegrał dobre spotkanie, mimo swoich słabszych warunków fizycznych grał bardzo inteligentnie i niejednokrotnie popisywał się udanymi zagraniami. Mam nadzieję, że ten mecz doda Julkowi pewności siebie i w kolejnych spotkaniach będzie prezentował się z jeszcze lepszej strony.

Skład: Błocki – Ignacak, Czarkowski, Bagrowski, Goławski, Walawko, Hryniewicki, Hajkiewicz, Natan, Kowalski, Budziszewski, Sawicz, Górzyński

W niedzielę wzięliśmy udział w inauguracyjnym meczu ligi zimowej, rozgrywanej pod balonem przy ulicy Ostródzkiej. Tym razem przeciwnik z dużo wyższej półki , drużyna Varsovii , z którą odpadliśmy w 1/8 turnieju w Warce. Zawodnicy mieli zatem możliwość rewanżu.
Mecz toczony był w niezłym tempie, na boisku widzieliśmy dużo walki, wiele pojedynków zarówno w obronie jak i ataku. W naszej grze mogliśmy zauważyć dużo niedokładności. Chłopcy niejednokrotnie zbyt długo zwlekali z zagraniem futbolówki, było zbyt mało ruchu bez piłki, a wymiary boiska powodowały że gdy pozwoliliśmy przeciwnikowi na ustawienie swoich szyków obronnych ciężko było skutecznie przedrzeć się z piłką od bramki na połowę rywali. W lidze zimowej na Escoli gramy na nie co mniejszych boiskach, w mniejszej liczbie zawodników 5+1 i musimy wziąć na to poprawkę. W kolejnych grach musimy starać się szybciej reagować i szybciej podejmować decyzję i z jeszcze większą koncentracją podchodzić do każdego zagrania, gdyż każdy błąd techniczny jest mocno widoczny. Na wyróżnienie zasługuje Nikodem Natan, który rozegrał dobry mecz i zaprezentował kilka ciekawych zagrań. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian zakończony naszym zwycięstwem,  a już za tydzień kolejny mecz i następna szansa na sprawdzenie swoich umiejętności.

AP Brychczy – Varsovia 10-7

Skład : Błocki – Ignacak, Walawko, Hajkiewicz, Kowalski, Bagrowski, Natan, Goławski, Hryniewicki, Czarkowski